darmowe zdjęcia na allegroGalerieAllegro.pl
 
galeria allegroGalerieAllegro.pl


ROZPOCZECIĘ ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Serdecznie zapraszamy na akademię z okazji rozpoczęcia Roku Szkolnego 2014/2015, która odbędzie się o godz. 10.00 w siedzibie naszej placówki. O godz. 12.00 planowany jest udział we Mszy św.
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2014/2015
 
Hosting galerii zdjęć na allegroGalerieAllegro.pl
Zarejestruj się! Może to właśnie ty będziesz moim bliźniakiem genetycznym - AKCJA FUNDACJI DKMS W SZKLARACH GÓRNYCH
 
darmowe zdjęcia allegroGalerieAllegro.pl
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013-2014
 
galeria allegroGalerieAllegro.pl
PODSUMOWANIE PROJEKTU „MOJA PRZYSZŁOŚĆ ZACZYNA SIĘ TERAZ”
W dniu 25 czerwca 2014 roku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Moja przyszłość zaczyna się teraz”, który realizowany był w roku szkolnym 2013/2014. Projekt finansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.
Adresatami projektu „Moja przyszłość zaczyna się teraz” byli uczniowie w wieku 14-19 lat z klas I-III Gimnazjum ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szklarach Górnych oraz gimnazjaliści z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie.
Głównym celem projektu było wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez wzrost ich kompetencji kluczowych i podniesienie jakości oraz atrakcyjności dotychczasowej oferty i poszerzenie jej w celu dostosowania do potrzeb lokalnego rynku pracy. W ramach realizacji projektu gimnazjaliści z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim uczestniczyli w następujących zajęciach:
Ř Zajęcia komputerowe – (w wymiarze 1 godziny co 2 tygodnie, z podziałem na grupy)
Ř Trening pamięci- (w wymiarze 1 godziny co 2 tygodnie, z podziałem na grupy)
Ř Trening umiejętności i kompetencji społecznych – (w wymiarze 1 godziny co 2 tygodnie, z podziałem na grupy)
Ř Zajęcia warsztatowe z doradztwa zawodowego- (w wymiarze 1 godziny co 2 tygodnie, z podziałem na grupy)
Ř Konsultacje pedagogiczno- diagnostyczne- (w wymiarze 1 godziny w tygodniu, spotkania indywidualne)
Ř Konsultacje psychologiczno- diagnostyczne- (w wymiarze 1 godziny w tygodniu, spotkania indywidualne
Natomiast gimnazjaliści z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym uczęszczali na:
Ř Zajęcia komputerowe – (w wymiarze 1 godziny co 2 tygodnie)
Ř Zajęcia Szkoła Twórczego Gotowania- (w wymiarze 3 godziny co 2 tygodnie)
Ř Zajęcia Szkolny Dekorator Wnętrz- (w wymiarze 2 godziny co 2 tygodnie)
Ř Konsultacje pedagogiczno- diagnostyczne- (w wymiarze 1 godziny w tygodniu, spotkania indywidualne)
Ř Konsultacje psychologiczno- diagnostyczne- (w wymiarze 1 godzina w tygodniu, spotkania indywidualne)
Finalizacja projektu odbyła się w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie, podczas której nasi gimnazjaliści oraz uczniowie gimnazjów z ZSiPO w Lubinie, wspólnie zaprezentowali efekty pracy, które udało się uzyskać podczas realizacji projektu. Spotkaniu towarzyszyły prezentacje multimedialne, wystawy prac i materiałów, jakie uczniowie wypracowali w ramach prowadzonych zajęć. Wszyscy gimnazjaliści oraz nauczyciele prowadzący zajęcia, jednogłośnie wyrazili ogromne zadowolenie z uczestnictwa w projekcie.
Szkolny Koordynator Projektu
– Arakdiusz Łomoć
 
Allegro - darmowe galerie zdjęćGalerieAllegro.pl
III Dolnośląski Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych - Galerion 2014
W dniu 3 czerwca 2014r. Magdalena Smolczewska (wykonując piosenkę „Laleczka z saskiej porcelany”) oraz zespół instrumentalny w składzie: Hubert Piputa, Krzysztof Hudoba i Michał Żwir (wykonując utwór „Łabędzia rzeka”) wystąpili podczas III Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych – Galerion 2014 w CK MUZA w Lubinie. Występy naszych uczniów zostały bardzo ciepło przyjęte. Prace plastyczne wykonane przez Fatimę Kozłowską i Mateusza Klemenskiego można było podziwiać w holu na I piętrze CK MUZA. Wyniki zostaną ogłoszone w lipcu 2014r. Uczestnikom serdecznie gratulujemy.
 
Galeria AllegroGalerieAllegro.pl
„Złość, agresja, przemoc – rozpoznawanie tych zjawisk i przeciwdziałanie agresji i przemocy w szkole”
W szkole mogą występować różne formy przemocy. Istnieją różne tego typu zjawiska, które być może trudno od siebie odróżnić. Te zjawiska to: złość, agresja, przemoc. Aby uczniom pomóc lepiej je rozpoznawać p. Mirosława Skalska i p. Wanda Bała – Lis przygotowaly warsztaty dla grup wychowawczych w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych. Zajecia warsztatowe odbyły się 17 czerwca 2014r. Problem agresji i przemocy w szkole jest bardzo ważny, dlatego też przygotowano dwa warsztaty: dla młodszych i starszych uczniów. Ćwiczenia warsztatowe miały na celu, w sposób przystępny, pomóc uczniom w odróżnianiu tych zjawisk, rozpoznawaniu z jakimi formy przemocy i agresji spotykają się w szkole, co sprzyja i jak można zapobiegać agresji i przemocy w szkole. Warsztaty znacznie podniósły świadomość uczniów z zakresu w/w problemu. Wypracowano wiele materiałów, m.in.: „Nasze zasady przeciw agresji i przemocy w szkole” , ” Formy przemocy w naszej szkole”; „Co w naszej szkole sprzyja przemocy: oraz „ Jak w naszej szkole zmniejszyć agresję i przemoc” Jesteśmy przekonani , że znajomość form przemocy oraz skutków dla jej ofiar przyda się uczniom również podczas zblizajacych się wakacji. Życzymy dużo slońca, dobrego wypoczynku i samych przyjaznych kontaktów. Do zobaczenia!
Miroslawa Skalska
Wanda Bała- Lis
 
Darmowe galerie zdjęćGalerieAllegro.pl
II Paraolimpiada Zagłębia Miedziowego w Lubinie
W dniu 17.06.2014r. nasi podopieczni wzięli udział w II Paraolimpiadzie Zagłębia Miedziowego w Lubinie. Po wspaniałej i zgodnej z zasadami FAIR PLAY rywalizacji nasi uczniowie wywalczyli II miejsce w kategorii drużynowej, ustępując miejsca na podium jedynie silnej drużynie z Głogowa. W trakcie rywalizacji nasi zawodnicy wywalczyli następujące miejsca:
Adam Skiba- I miejsce w rzucie piłeczką palantowa, III miejsce drużynowo w sztafecie chłopców 4x100m,
Magdalena Smolczewska- II miejsce w biegu na 200 m, III miejsce drużynowo w sztafecie dziewcząt 4x100m,
Natalia Szczepańska- III miejsce w skoku w dal, III miejsce drużynowo w sztafecie dziewcząt 4x100m,
Franciszek Hnizdo- II miejsce w biegu na 60 m, III miejsce w sztafecie chłopców 4x100m,
Michał Żwir- II miejsce w biegu na 200m, III miejsce w sztafecie chłopców 4x100m,
Justyna Kowalczyk- III miejsce drużynowo w sztafecie dziewcząt 4x100m,
Igor Mikulski- III miejsce w sztafecie chłopców 4x100m.
Łącznie nasza drużyna wywalczyła 13 medali, w tym 1 złoty, 4 srebrne i 8 brązowych z czego wszyscy jesteśmy bardzo dumni i serdecznie im gratulujemy.
Opiekun drużyny- Anna Szkirpan
 
Darmowe galerie allegro.plGalerieAllegro.pl
 
allegro galerieGalerieAllegro.pl
Regionalny Konkurs Literacki pt. "Wakacyjne marzenia"
W dniu 09.06.2014r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym im. "Przyjaciół Dzieci" w Szklarach Górnych został rozstrzygnięty Regionalny Konkurs Literacki pt. "Wakacyjne marzenia". Spośród kilkunastu nadesłanych prac zostały wyłonione trzy zwycięskie, nadto jedna została wyróżniona. Pierwsze miejsce otrzymał Maciej Legienc, uczestnik lubińskich Warsztatów Terapii Zajęciowej "Promyk". Drugie miejsce zajął Tomasz Gąsior, uczeń Specjalnego Ośrodka szkolno - Wychowawczego w Środzie Śląskiej. Z kolei miejscem trzecim została nagrodzona uczestniczka Warsztatów Terapii Zajęciowej "Kameleon" z Lubina - Emilia Bojko. Wyróżnienie należy do Adriana Kalińskiego ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Szklarach Górnych. Wszystkim biorącym udział w Konkursie serdecznie dziękujemy, a Zwycięzcom gratulujemy
Dzień Dziecka w Wiosce Indiańskiej „Wokini”
Z okazji Dnia Dziecka wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci wzięły udział w wycieczce do Wioski Indiańskiej „Wokini” w Ostaszowie k/ Przemkowa. W imprezie uczestniczyło 80 wychowanków - uczniów niepełnosprawnych oraz 20 opiekunów ( z uwagi na niepełnosprawności dzieci). Wycieczka odbyła się dwoma autokarami. Podczas wycieczki dzieci zwiedziły Wioskę Indiańską pod wodzą Indian . W trakcie pobytu dzieci uczestniczyły w zabawach i konkursach oraz poznały zwyczaje i kulturę Indian zamieszkujących niegdyś Amerykę Północną. W znajdującym się nieopodal Mini Zoo zobaczyły wiele gatunków zwierząt, które mogą spotkać w naszym kraju, jak również wypchane zwierzęta egzotyczne. Obserwowały ich zachowanie i zwyczaje. Następnie na terenach Wioski Indiańskej , zjadły usmażone przez siebie przepyszne kiełbaski . Następnie odbyły się zabawy w zgadywanki o tematyce zwierzęcej. Wszystkie dzieci bawiły się znakomicie i były bardzo zadowolone z imprezy z okazji Dnia Dziecka. Zorganizowanie wycieczki było możliwe dzięki pozyskanym przez Stowarzyszenie Pro Humanitatis funduszom finansowym z PFRON.
Agnieszka Kokocka
 
galeria allegroGalerieAllegro.pl
V Regionalny Konkurs Plastyczny dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną
W dniu 2 czerwca 2014 roku nastąpiło rozstrzygnięcie V Regionalnego Konkursu Plastycznego dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, który w tym roku został ogłoszony pod hasłem: „Morskie opowieści”. Ponieważ na konkurs nadesłanych zostało wiele przepięknych, kolorowych prac, Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, Komisja zdecydowała się przyznać następujące nagrody:
W kategorii wiekowej 7-11 lat:
I miejsce: Nikodem Sawicki, 9 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowej Soli,
II miejsce: Hubert Oleś, 7 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Nowej Soli,
III miejsce: Mateusz Szechnicki, 10 lat, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie,
Wyróżnienie: Przemysław Kwiatkowski, 8 lat, Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie.

W kategorii wiekowej 12-16 lat:
I miejsce: Patrycja Bruska, 16 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Złotoryi,
II miejsca: Patryk Trzaska, 16 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szklarach Górnych,
III miejsce: Ewa Stanisławska, 15 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Złotoryi,
Wyróżnienie: Krzysztof Hudoba, 15 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szklarach Górnych.
W kategorii 17-22 lat:
I miejsce: Krystyna Woźniak, 21 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jaworze,
II miejsca: Natalia Mróz, 19 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Złotoryi,
III miejsce: Marek Górski, 19 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szklarach Górnych,
Wyróżnienie: Łukasz Smus, 19 lat, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Złotoryi oraz Sylwia Fluder, 22 lata, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szklarach Górnych.

W kategorii powyżej 22 lat:
Wyróżnienie: Tomasz Kluk oraz Marta Imbór, Warsztaty Terapii Zajęciowej ,,Akademia Życia” Stowarzyszenia ,,Dać Nadzieję” w Lubinie.
Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za udział w konkursie. Laureaci Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które uhonorował pan Krzysztof Szczepaniak Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Lubinie, za co serdecznie dziękujemy.
 
Galeria AllegroGalerieAllegro.pl

NIKOTYNIE MÓWIMY "NIE"
28 maja 2014 roku w internacie Ośrodka odbyło się spotkanie grup wychowawczych, podczas którego wychowankowie dowiedzieli się, jakie są skutki czynnego i biernego palenia papierosów, a także w jaki sposób można wyzbyć się nałogu palenia. Na zakończenie spotkania uczestnicy wykonali plakaty o tematyce antynikotynowej, które zostały zaprezentowane przed wszystkimi obecnymi osobami i nagrodzone cukierkami.
30 LAT SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO IM. PRZYJACIÓŁ DZIECI W SZKLARACH GÓRNYCH 1984-2014 - JUBILEUSZOWA DYSKOTEKA
22 maja 2014 roku Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szklarach Górnych obchodził swój jubileusz – świętowaliśmy 30-lecie powstania Placówki. Zwieńczeniem jubileuszowych obchodów była urodzinowa dyskoteka, którą zorganizowano dla wychowanków internatu. Uczniowie mogli wziąć udział w ciekawych konkursach, skosztować urodzinowego tortu oraz, oczywiście, dać upust swojej energii w trakcie tanecznej zabawy. Specjalnymi gośćmi naszej imprezy byli: Starosta Lubiński Adam Myrda oraz zaprzyjaźniony obywatel Włoch Visani Corrado, którzy, w towarzystwie Pani Dyrektor Agnieszki Król-Stępień, obdarowali uczestników dyskoteki słodyczami i życzyli im wspaniałej zabawy.
 
darmowe zdjęcia na allegroGalerieAllegro.pl
30 LAT SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO IM. PRZYJACIÓŁ DZIECI W SZKLARACH GÓRNYCH 1984-2014
Dnia 22 maja 2014 roku odbyły się uroczyste obchody 30 – lecia naszego Ośrodka. Niezwykłą uroczystość zainicjowała Msza Święta w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Lubinie celebrowana w intencji absolwentów oraz całej społeczności Ośrodka. Następnie odbyła się uroczysta gala w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie, podczas której m.in. nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Część oficjalna obfitowała w przemówienia, gratulacje oraz życzenia składane przez pana Starostę Powiatu Lubińskiego, dyrektorów szkół, przedstawicieli samorządów, stowarzyszeń oraz firm. Część artystyczną uświetniły występy grupy akrobatyczno-artystycznej Ocelot, „Teatru na walizkach , uczniów I LO oraz uczniów naszego Ośrodka. . Świętowanie jubileuszu kontynuowano również po południu w grupach wychowawczych, dla których przygotowano dyskotekę połączoną z konkursami i zabawami. Nie zabrakło również urodzinowego tortu, który krojony był w obecności pana Starosty oraz przybyłych gości. Po tak wspaniałych przeżyciach z niecierpliwością czekamy na kolejny jubileusz.
Dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie wraz z rodzicami oraz pracownicy administracji i obsługi składają serdeczne podziękowania przedsiębiorstwom, stowarzyszeniom oraz osobom prywatnym za pomoc w organizacji obchodów jubileuszu 30-lecia Ośrodka. To dzięki Państwa hojności i bezinteresowności mogliśmy zorganizować uroczyste obchody naszego jubileuszu.
Szczególnie gorąco dziękujemy:
• Starostwu Powiatu Lubińskiego
• Autosalonowi „Świtoń- Paczkowski” w Lubinie
• Starostwu Powiatu Polkowickiego
• Panu Bogdanowi Zającowi- Prezesowi Fundacji Wspierania Kultury Ruchu Ocelot, jego żonie Beacie Zając oraz artystom- akrobatom grupy Ocelot z Lubina, Legnicy i Głogowa
• Panu Henrykowi Rusewiczowi- Prezesowi Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Lubińskiej
• Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Lubinie
• Przedsiębiorstwu Gospodarki Miejskiej w Polkowicach
• Spółce Volkswagen Motor Polska w Polkowicach
• Spółce Pol-Miedź Trans w Lubinie
• Spółce Sitech w Polkowicach
• Międzyzakładowemu Związkowi Zawodowemu Pracowników Dozoru Technicznego przy Spółce Sitech w Polkowicach
• Przedsiębiorstwu Produkcyjno- Handlowo- Usługowemu „Pil- Bud” w Chobieni
• Przedsiębiorstwu Handlowo Usługowemu „Autocentrum- Victoria” w Lubinie
• Ośrodkowi Kształcenia „Cogito” w Lubinie
• Zarządowi Oddziału ZNP w Lubinie
• Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Lubinie
• Firmie Transportowej Kazimierz i Jarosław Dydak
• Drużynie Szpiku przy Spółce Sitech w Polkowicach
• Pani Małgorzacie Życzkowskiej- Czesak – dyrektorowi CK Muza Lubinie oraz pracownikom CK Muza za pomoc w organizacji uroczystej akademii.
• Państwu Wioletcie i Bogdanowi Łabińskim
• Państwu Grażynie i Krzysztofowi Porębskim
• Panu Grzegorzowi Kurcewiczowi
• Panu Michałowi Sapińskiemu
• Panu Stanisławowi Gieroniowi
• Panu Markowi Zawadce- dyrektorowi Ośrodka Kultury Wzgórze Zamkowe w Lubinie
• Pani Adriannie Drozda-menagerowi restauracji „ Klub Pod Muzami”
• Panu Aleksandrowi Binsztok –właścicielowi firmy „Binsztok i partnerzy”
• Zakładom Mięsnym Niebieszczańscy z Gryfowa Śląskiego
• Uczniom I LO w Lubinie
• Panu Visaniemu Corrado
• Pani Beacie Furmaniak
Moc podziękowań składamy również wszystkim tym osobom, które zaszczyciły nas swoją obecnością na uroczystej akademii z okazji 30-lecia naszego Ośrodka oraz za przekazane życzenia i prezenty.
Fotogaleria wykonana przez fotografa Michała Słomińskiego z Wrocławia, za co serdecznie dziękujemy!!!
www.fotoslominski.pl
 
darmowa galeria allegroGalerieAllegro.pl

 
darmowe zdjęcia na allegroGalerieAllegro.pl

 
galeria zdjęć na allegroGalerieAllegro.pl
I Otwarty Turniej Piłki Nożnej Halowej Osób Niepełnosprawnych w Polkowicach
W dniu 20.05.2014r. uczestniczyliśmy w I Otwartym Turnieju Piłki Nożnej Halowej Osób Niepełnosprawnych w Polkowicach. W zawodach uczestniczło pięć zespołów. Graliśmy cztery mecze i wszystkie wygraliśmy. Zajęliśmy oczywiście I miejsce. Nasz Ośrodek reprezentowali:
1. Franciszek Hnizdo
2. Krzysztof Skuła
3. Marcin Grzankowski
4. Michał Żwir
5. Łukasz Klemenski
Franek został królem strzelców turnieju, strzelił siedem bramek i otrzymał nagrodę specjalną.
Opiekun drużyny – Edward Zieliński
 
galeria allegroGalerieAllegro.pl
Wizyta wolontariuszy Banku Zachodniego WBK w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych
Dnia 19.05.2014 roku już po raz kolejny do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci przybyli wolontariusze z Banku Zachodniego WBK I Oddział w Lubinie. Tym razem wolontariusze zakupili materiały malarskie i wspólnie z uczniami Ośrodka malowali pomieszczenia grup wychowawczych. Efektem dobrej współpracy są pięknie pomalowane pokoje, które ucieszyły wszystkich wychowanków grup wychowawczych.
 
Darmowe galerie zdjęćGalerieAllegro.pl
KONKURS RECYTATORSKI PIOSENKI WIERSZEM MALOWANE
15.05.2014 roku w internacie naszego Ośrodka odbył się konkurs recytatorski pod hasłem PIOSENKI WIERSZEM MALOWANE. Zadaniem uczestników konkursu było wyrecytowanie tekstu wybranej piosenki. Wszyscy wychowankowie, biorący udział w konkursie, stanęli na wysokości zadania i pięknie zaangażowali się w jego przebieg.
A oto wyniki konkursu:
I miejsce – Hubert Piputa oraz Sylwia Fluder,
II miejsce – Małgorzata Szczechowicz,
III miejsce – Paweł Żwir,
Wyróżnienie – Katarzyna Abrahamowicz.
Organizator – Katarzyna Krajewska
 
allegro galerieGalerieAllegro.pl
TURNIEJ BOCCI „SPORT DLA KAŻDEGO” Z OKAZJI DNI GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W LUBINIE
W dniu 16.05.2014r. Uczestniczyliśmy w turnieju bocci „SPORT DLA KAŻDEGO” z okazji dni godności osób niepełnosprawnych w Lubinie uczestniczyliśmy po raz pierwszy w takiej imprezie. Nasi chłopcy postarali się i zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie. Reprezentowali nas:
1. Krzysztof Skuła
2. Michał Żwir
3. Łukasz Klemenski
Opiekun drużyny – Edward Zieliński
 
Galeria zdjęć na aukcjeGalerieAllegro.pl
XIV Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczn Olimpiad Specjalnych w Kamiennej Górze
W dniu 14.05.2014r. uczestniczyliśmy w XIV Dolnośląskim Mityngu Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych w Kamiennej Górze.
W mityngu uczestniczyli zawodnicy z 28 placówek.
Nasz Ośrodek reprezentowali:
1. Sylwia Fluder
2. Marcin Grzankowski
3. Paweł Hanula
4. Daniel Jasiak
W swoich grupach zajęli:
Sylwia Fluder – II miejsce w biegu na 100m,
Marcin Grzankowski – II miejsce w biegu na 100m,
Daniel Jasiak – II miejsce w biegu na 100m,
Paweł Hanula – V miejsce w biegu na 100m
Opiekun drużyny – Edward Zieliński
 
Darmowe galerie allegro.plGalerieAllegro.pl
III REGIONALNY KONKURS WOKALNY Piosenki ze Szkolnej Ławy W dniu 8 maja 2014r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych odbył się po raz trzeci Regionalny Konkurs Wokalny „Piosenki ze Szkolnej Ławy”. W konkursie uczestniczyło 12 uczniów, którzy prezentowali swoje umiejętności wokalne w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, szkoła gimnazjalna oraz szkoła ponadgimnazjalna. W konkursie wzięli udział uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wąsoszu, Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Bolesławcu oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Szklarach Górnych.
Jury przyznało następujące miejsca:
– w kategorii szkoła podstawowa
I Katarzyna Mokrzycka (SOSzW Wąsosz)
II Hubert Piputa (SOSzW Szklary Górne)
- w kategorii szkoła gimnazjalna
I Daria Kruk (SOSzW Wąsosz)
II Angelika Nowicka (PZSziPO Bolesawiec)
- w kategorii szkoła ponadgimnazjalna
I Martyna Wozińska (SOSzW Wąsosz)
Magdalena Smolczewska (SOSzW Szklary Górne)
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!
 
Allegro - darmowe galerie zdjęćGalerieAllegro.pl
 
Darmowe galerie zdjęćGalerieAllegro.pl

Każde zajęcia artystyczne nie tylko dają radość tworzenia, ale rozbudzają wewnętrzny potencjał, pasje, rozwijają wyobrażnię, pobudzają zdolności twórczego myślenia. Artystyczne prace manualne pozwalają na wyrażenie swojej indywidalności, a wspólne tworzenie integruje i wzmacnia wiarę we własne mozliwości. Przekonali się o tym uczestnicy Warsztatów Artystycznych zorganizowanych przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych oraz Stowarzyszenie Pro- Humanitatis. Warsztaty to wydarzenia twórcze zaplanowane w ramach projektu: „Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych - happening, koncert, warsztaty”, którego realizacja rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu, którego udzieliła Fundacja Polska Miedź w Lubinie.Naszym zamierzeniem jest bowiem ciągłe motywowanie uczniów do odkrywania swojego potencjału, rozwijania zdolności i pasji poprzez cykliczne organizowanie spotkań i warsztatów integracyjnych oraz promowanie twórczości w środowisku lokalnym. W ramach projektu odbyły się Warsztaty Decoupage - „Ozdobne pudełko” i „Ozdoby Wielkanocne” oraz Warsztaty Ceramiczne- „Pobawmy się gliną...”. Uczestnicy warsztatów Decoupage poznali techniki zdobienia przedmiotów motywami wyciętymi z serwetek, a w czasie spotkań z ceramiką mieli możliwość wykonania baranka, zajączka, jaja wielkanocnego ze zwojów lub innej formy z gliny. Spotkań twórczych odbyło się więcej niż zaplanowano, ponieważ było duże zainteresowanie. Podczas warsztatów tworzyli uczniowie naszego Ośrodka, nauczyciele oraz mieszkańcy Szklar Górnych i okolic. Powstało wiele ciekawych prac, a sam proces tworzenia uwolnił wiele radości i przyniósł ogrom satysfakcji uczestnikom. Wielu odkryło w sobie twórczy potencjał i drzemiace dotąd talenty... Warsztaty poprowadziła Mirosława Skalska. Podczas Dnia Drzwi Otwartych w naszym Ośrodku była wystawa prac uczestników warsztatów. Prace artystyczne uczniów przez cały rok prezentowane są również w szkolnej gablocie.
Uczestnikom Warsztatów Artystycznych serdecznie dziękuję za twórczą postawę i wspólne tworzenie. Do zobaczenia.
Mirosława Skalska
 
Galerie Allegro - darmowy hosting zdjęćGalerieAllegro.pl
Indywidualne Mistrzostwa Dolnego Śląska w Biegach Przełajowych w Oleśnicy

W dniu 08.04.2014r. młodzież naszego Ośrodka uczestniczyła w Indywidualnych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Biegach Przełajowych w Oleśnicy. W zawodach uczestniczyli uczniowie z piętnastu placówek kształcenia specjalnego.
W skład drużyny wchodzili:
1. Natalia Szczepańska
2. Małgorzata Szczechowicz
3. Łukasz Klemenski
4. Michał Żwir
5. Dominik Matysiak
6. Krzysztof Skuła
Najbliżej podium byli:
1. Natalia Szczepańska – IV miejsce w grupie dziewcząt starszych
2. Łukasz Klemenski - V miejsce w grupie chłopców młodszych
Opiekun drużyny- Edward Zieliński
 
darmowe zdjęcia allegroGalerieAllegro.pl
Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych serdecznie zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych pod hasłem „Ruch jest życiem-życie jest ruchem

Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych serdecznie zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych pod hasłem „Ruch jest życiem-życie jest ruchem” które odbędą się w dniu 5 kwietnia 2014 roku od godz. 10.00 do 13.00 Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 31 marca. Tel. 76 849 73 00 Program:
10.00-10.05 Inauguracja Drzwi Otwartych–Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego mgr Agnieszka Król-Stępień
10.05-10.25 Masaż Shantala-jako metoda wspierająca rozwój psychofizyczny dziecka-prelekcja mgr Monika Gabroś, certyfikowana instruktorka masażu Shantala
10.25-11.15 Masaż Shantala-zajęcia warsztatowe dla rodzica z dzieckiem, mgr Monika Gabroś
11.15-11.30 Profil sensoryczny dziecka z autyzmem.Terapia stymulacyjna metodą CarlaDelacato –prelekcja mgr Karolina Krukowska-Szylkiewicz, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
11.30-11.45 Jak wspomagać rozwój motoryczny ze sprzężoną niepełnosprawnością? -prelekcjamgr Lidia Jamróz-Mańczak rehabilitant,koordynatordziałuLogopedia i Rehabilitacja w Poradni Psychologicznej-Pedagogicznej w Lubinie
11.45-13.00 Zwiedzanie szkoły
 
galerie allegroGalerieAllegro.pl
Regionalny Turniej Unihokeja w Lubinie

W dniu 25.03.2014r. nasi uczniowie już po raz piąty wzięli udział w Regionalnym Turnieju Unihokeja w Lubinie. Tym razem w rozgrywkach rywalizowały ze sobą wszystkie placówki z naszego regionu: Złotoryja, Jawor, Legnica, Głogów, Lubin i Szklary Górne. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, wszystkie zespoły walczyły do ostatniej minuty. Nasza drużyna wywalczyła wspaniałe II miejsce, ulegając jedynie najsilniejszej drużynie ze Złotoryi. Kapitan naszej drużyny Franciszek Hnizdo kolejny raz zdobył tytuł „Najlepszego zawodnika turnieju” strzelając 11 bramek, wszystkie jakie udało nam się wywalczyć w tych rozgrywkach.
W skład drużyny wchodzili:
Michał Żwir
Marcin Grzankowski
Adam Skiba
Igor Mikulski
Krzysztof Skuła
Franciszek Hnizdo
Opiekun drużyny- Anna Szkirpan
 
Zdjęcia na aukcje AllegroGalerieAllegro.pl
„Mała pasja, często staje się początkiem drogi do spełnienia marzeń”... Zaproszenie na Warsztaty Artystyczne

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych oraz Stowarzyszenie Pro- Humanitatis serdecznie zapraszają na Warsztaty Artystyczne. Warsztaty to kolejne wydarzenia twórcze zaplanowane w ramach projektu: „Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych - happening, koncert, warsztaty”, którego realizacja rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu, którego udzieliła Fundacja Polska Miedź Warsztaty to świetna okazja do nieskrępowanej ekspresji twórczej, spotkanie pełne spontaniczności, które daje wiele możliwości na wyrażanie swoich emocji, realizowanie swoich pasji i zainteresowań. Zapraszamy na dwa warsztaty: Warsztaty Decoupage - „Ozdobne pudełko” - 26 marca 2014r. (środa), godz. 16.00 Warsztaty Ceramiczne- „Pobawmy się gliną...”- 27 marca 2014r. (czwartek), godz. 16.00 Warsztaty poprowadzi Mirosława Skalska w Pracowni Ceramicznej działającej w Ośrodku. 5 kwietnia 2014r. (sobota), podczas Dni Otwartych SOSzW im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych, odbędzie się podsumowanie projektu połączone z wystawą prac. Więcej informacji na plakacie. Serdecznie zapraszamy.
 
zdjęcia na allegroGalerieAllegro.pl
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Nareszcie nastał wyczekiwany przez wszystkich radosny dzień, w którym powitaliśmy Panią Wiosnę. 20.03.2014 roku wychowankowie naszego Ośrodka wraz z wychowawcami brali udział w obchodach Pierwszego Dnia Wiosny zorganizowanych w pobliskim parku. Każda z grup wychowawczych zaprezentowała kukłę Wiosenki wykonaną z ekologicznych materiałów. Niewątpliwą atrakcją tego przedsięwzięcia było pieczenie kiełbasek, a także zabawa w podchody, w której to uczniowie mieli okazję wykazać się zręcznością oraz spostrzegawczością.
 
Galerie Allegro - darmowy hosting zdjęćGalerieAllegro.pl
MISTRZOSTWA OŚRODKA W WIOSENNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W dniu 18 marca 2014r. odbyły się Mistrzostwa Ośrodka w Wiosennych Biegach Przełajowych. W zawodach zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego uczestniczyło 26 biegaczy. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
Dziewczęta młodsze:
1. Natalia Szlasko
2. Andżelika Burdzy
Chłopcy młodsi:
1. Łukasz Klemenski
2. Michał Żwir
3. Jakub Dietrich
Dziewczęta starsze:
1. Małgorzata Szczechowicz
2. Natalia Szczepańska
3. Klaudia Szczupak
Chłopcy starsi:
1. Krzysztof Skuła
2. Dominik Matysiak
3.Piotr Rakuzy
Edward Zieliński
 
darmowa galeria allegroGalerieAllegro.pl
KONKURS WIEDZY Z ŻYCIA I TWÓRCZOŚCI MARII KONOPNICKIEJ

Maria Konopnicka jest jedną z patronek naszej szkoły. To właśnie jej życiu i twórczości został poświęcony konkurs, który odbył się 13.03.2014 roku w internacie naszego Ośrodka. Konkurs podzielony był na dwa etapy: plastyczny oraz teoretyczny. W pierwszym z nich wzięły udział wszystkie grupy wychowawcze, których zadaniem była plastyczna interpretacja przydzielonego wcześniej wiersza Marii Konopnickiej. Każda z grup wspaniale wywiązała się z tego zadania, dlatego też wszystkie prace otrzymały wyróżnienie. W drugim etapie konkursu rywalizowały ze sobą zespoły trzech grup wychowawczych: I, III oraz VI. Etap ten sprawdzał wiedzę wychowanków na temat życia i twórczości wspomnianej poetki. Zwyciężczyniami tego konkursu okazały się dziewczęta z I grupy: Magdalena Smolczewska oraz Natalia Szczepańska, tuż za nimi, na II miejscu uplasowali się chłopcy z grupy III: Krzysztof Skuła, Adrian Kaliński. III miejsce zajął zespół chłopców z grupy VI: Tomasz Kosiorowski, Paweł Żwir, Mateusz Senków. Serdecznie gratulujemy!
 
galeria zdjęć na allegroGalerieAllegro.pl
DZIEŃ ZDROWIA

Dzień 12 marca 2014 roku został poświęcony w naszym Ośrodku zdrowotnej profilaktyce. Wychowankowie grup wychowawczych brali udział w różnego rodzaju zajęciach, mających na celu uświadomienie im, jak ważna dla zdrowia i harmonijnego rozwoju całego organizmu jest równowaga między tym, co jemy, jak często się ruszamy oraz jak dbamy o higienę naszego ciała i umysłu. Uczniowie przygotowywali zdrowe surówki, próbowali swoich sił w sportowych zawodach, wykonywali plakaty o antynikotynowej tematyce, oglądali projekcję filmu o higienie jamy ustnej oraz mogli skontrolować pomiar tętniczego ciśnienia krwi. Na zakończenie spotkania zwycięzcy konkursu plastycznego, sportowego oraz kulinarnego odebrali nagrody wypełnione witaminami – pyszne owoce.
 
Darmowe galerie zdjęćGalerieAllegro.pl
PODOPIECZNI TPD KIBICOWALI KOSZYKARKOM CCC POLKOWICE

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego ze Szklar Górnych uczestniczyli 22 stycznia 2014 w meczu koszykówki. Dopingowali koszykarkom CCC Polkowice – mistrzyń Polski, które wygrały we własnej hali z Perfumedias Avenida Salamanka 57:53 w meczu ósmej kolejki Euroligi. Inicjatorem spotkania był, prezes Zarządu Powiatowego TPD pan Bogdan Krzywański, który powiedział -“Wspaniała gra sportsmenek i ogromny doping naszych podopiecznych – to recepta na sukces, wygrali wszyscy”. Udział w meczu nie byłby możliwy, gdyby nie zaproszenie Prezesa Zarządu Klubu Krzysztofa Korsaka oraz pana Tomasza Szulca – Przyjaciela TPD. Na zakończenie wspaniałego meczu każdy z podopiecznych mógł “przybić piątkę” z Mistrzyniami Polski. Młodzież jeszcze długo wyrażała swoją wdzięczność za emocjonujące chwile i sportowy duch walki. “Dzień po meczu, młodzież nie będzie musiała w szkołach werbalnie udzielać odpowiedzi. To bonus za dopingowanie zespołu koszykarek” – zapewniła dyrektor pani Agnieszka Król Stępień.
 
Galerie allegro za darmoGalerieAllegro.pl
XVII REGIONALNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO – SZKLARY GÓRNE 2014

W dniu 11 lutego 2014 roku w Galerii Cuprum Arena w Lubinie odbył się XVII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego – Szklary Górne 2014. Pod honorowym patronatem starosty Powiatu Lubińskiego. Organizatorzy turnieju: - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych, - Stowarzyszenie „Pro – Humanitatis” w Szklarach Górnych, - Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych. W turnieju uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach Górnych. W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:
Dziewczęta młodsze :
1. Natalia Szczepańska – Szklary Górne
Dziewczęta starsze:
1. Monika Rakowska – Szklary Górne
Chłopcy młodsi:
1. Michał Żwir – Szklary Górne
Chłopcy starsi:
1. Igor Mikulski – Szklary Górne
Punktacja drużynowa:
1. Szklary Górne
2. Lubin
Organizator – Edward Zieliński
 
galeria zdjęć na allegroGalerieAllegro.pl
 
Darmowe galerie na aukcje AllegroGalerieAllegro.pl
„Jest karnawał. W karnawale wszyscy urządzają bale. W każdym kraju, w całym świecie tańczą starsi, młodsi, dzieci. Wyruszymy wszyscy zatem statkiem na wyprawę, odwiedzimy różne kraje, zobaczymy różne bale”

Tym mottem 5 lutego 2014 roku rozpoczęliśmy zabawę karnawałową. Piraci prowadzący bal porwali naszych uczniów oraz przybyłych gości na wyprawę, celem poznania sposobów obchodzenia karnawału w innych krajach. Na parkiecie pojawili się superbohaterowie, księżniczki, wróżki, rycerze, piraci oraz wiele innych bajkowych postaci. Nasze karnawałowe spotkanie przeplatane było konkursami i zabawami tanecznymi. Dzięki hojności sponsorów: Radzie Rodziców, Stowarzyszeniu Pro Humanitatis, Towarzystwu Przyjaciół Dzieci oraz bardzo wielu indywidualnym osobom, przygotowany został słodki poczęstunek oraz nagrody wręczane w przeprowadzanych konkursach. Królową balu została Martynka Łabińska, królem, zaś, Marek Janowski, który nie krył łez wzruszenia. Uśmiechy na twarzach oraz niechęć do opuszczenia parkietu, to najlepszy dowód na to, iż zabawa się udała.
 
allegro galeriaGalerieAllegro.pl
 
allegro galerieGalerieAllegro.pl


SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM – PANIĄ JOLANTĄ BLICHARSKĄ ORAZ ASYSTENTEM STOMATOLOGII PANIĄ MAŁGORZATĄ WOLNĄ

Dnia 3 lutego 2014 r. w auli szkolnej Ośrodka odbyło się spotkanie ze stomatologiem – panią Jolantą Blicharską oraz jej asystentką panią Małgorzatą Wolną. Uczestnikami spotkania byli wszyscy uczniowie Szkoły oraz nauczyciele. Celem spotkania było wzbogacenie wiedzy dotyczącej zasad higieny jamy ustnej oraz poznanie i utrwalenie prawidłowej techniki mycia zębów. Pani stomatolog udzielała instruktażu prawidłowego mycia zębów z wykorzystaniem sztucznej szczęki z uzębieniem oraz szczoteczki. Uczniowie z pomocą pani asystent mogli poćwiczyć technikę mycia zębów wykorzystując pomoc stomatologiczną. Pani dentystka przekazała również szczegółowe informacje na temat stosowania środków higienicznych, służących do pielęgnowania i czyszczenia zębów. Uświadomiła uczniom, jakie są skutki nieprzestrzegania zasad higieny jamy ustnej oraz jakie są sposoby jej leczenia i protezowania. Na zakończenie pani Jolanta rozwiewała wątpliwości uczniów, odpowiadając na szereg ich pytań dotyczących tematyki spotkania, zachęcając ich również do systematycznej kontroli stomatologicznej. Uczniowie wraz z nauczycielami podziękowali gościom za prelekcję i pokaz wręczając upominki.
 
Galerie Allegro - darmowy hosting zdjęćGalerieAllegro.pl
WIECZÓR POŚWIĘCONY PAMIĘCI JULIANA TUWIMA

Julian Tuwim jest jednym z patronów naszego Ośrodka. To właśnie jemu poświęciliśmy wieczór 29.01.2014 roku. Wychowawcy grup wychowawczych poprzez przygotowaną prezentację, przybliżyli wychowankom sylwetkę Tuwima – jego życiorys oraz najważniejsze utwory. Uczniowie mieli do wykonania zadanie związane z twórczością poety – zobrazowanie konkretnego wersu wiersza Lokomotywa. Poradzili sobie z nim doskonale, a połączenie wszystkich narysowanych przez nich obrazków stworzyło cały pociąg opisany w przywołanym utworze. Następnego dnia, zdobytą wiedzą na temat patrona wychowankowie popisywali się na konkursie dotyczącym jego twórczości.
 
galerie allegroGalerieAllegro.pl

SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI

22.01.2014 roku wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach Górnych mieli okazję porozmawiać o bezpieczeństwie zabaw i gier zimowych z samymi funkcjonariuszami policji. Panie policjantki uświadomiły uczniom, jak ważne jest zachowanie rozsądku podczas wspólnych zabaw na śniegu, bo chwila nieuwagi może skończyć się tragedią. Prawdziwą sensacją wśród wychowanków okazała się, być może jedyna w życiu, możliwość dokładnego obejrzenia radiowozu z zewnątrz, jak i wewnątrz pojazdu.
 
darmowa galeria allegroGalerieAllegro.pl

SAVOIR-VIVRE NA KAŻDĄ OKAZJĘ

15.01.2014 roku na auli naszego Ośrodka odbył się pokaz mody, mający na celu przypomnienie wychowankom, w jaki sposób należy dobierać strój do okazji, aby był on odpowiedni i zgodny z zasadami dobrego wychowania. Przy okazji prezentacji ubioru, uczniowie przypomnieli sobie zasady savoir-vivre, zwłaszcza te, dotyczące prawidłowego nakrywania do stołu oraz odpowiedniej postawy przy spożywaniu posiłków.
WIGILIA W NASZYM OŚRODKU

W dniu 18 grudnia 2013 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych odbyło się Spotkanie Wigilijne z udziałem wychowanków, rodziców, pracowników, emerytów i zaproszonych gości. Tradycyjnie jak co roku w spotkaniu wziął udział ks. Marian Gorący- Proboszcz Parafii w Szklarach Górnych, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Lubinie, Fundacji Polska Miedź w Lubinie oraz przyjaciele- darczyńcy placówki. Program artystyczny, przygotowany przez panie Bronisławę Blicharską i Agnieszkę Łomoć, w wykonaniu uczniów Ośrodka uświetnił to niecodzienne spotkanie. Śpiewane kolędy i pastorałki oraz słowa płynące ze sceny, wprowadziły wszystkich w miły, świąteczny nastrój. Na zakończenie przedstawienia pani dyrektor Agnieszka Król – Stępień podziękowała młodym artystom za piękny występ i złożyła wszystkim zgromadzonym serdeczne życzenia świąteczne. Ostatnią część spotkania stanowiła wieczerza wigilijna, podczas której spożywaniu tradycyjnych potraw towarzyszyły rozmowy przy stole i wspólne kolędowanie. W nastroju zadumy i refleksji wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.
 
zdjęcia na allegroGalerieAllegro.pl

„HIGIENA OSOBISTA MOJĄ WIZYTÓWKĄ”

W grudniu 2013r. zorganizowano akcję dotyczącą higieny osobistej. Przeprowadzono pogadanki u uczniów we wszystkich klasach Szkoły Podstawowej oraz wśród wychowanków grup wychowawczych w internacie na temat zasad higieny osobistej i profilaktyki chorób skóry. Odbył się ogólnoszkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Higiena osobista moją wizytówką” . Konkurs rozstrzygnięto 20 grudnia 2013r . I miejsce zajęli :Patryk Bordziak i Daniel Jasiak, II miejsce: Klaudia Szczupak, III miejsce: Małgorzata Szczechowicz, IV miejsce: Nikola Szlasko. Wyróżnienia otrzymali: klasa II-IV SP um, klasa II-III SP aut klasa V-VI SP um. Uczniowie otrzymali słodycze oraz maskotki.

VIII REGIONALNE WARSZTATY PLASTYCZNE W GALERII CUPRUM „ARENA” W LUBINIE POD HASŁEM „BOŻONARODZENIOWE OZDOBY”

Celem warsztatów była integracja osób z niepełnosprawnością intelektualną, rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Zajęcia składały się z dwóch modułów: • wykonanie przestrzennej choinki • zdobienie ozdób choinkowych wykonanych z masy solnej. Uczestnicy bardzo chętnie brali udział w warsztatach, wykazując się dużą kreatywnością i twórczością plastyczną. Efektem tych działań było stworzenie pięknych ozdób bożonarodzeniowych. Podczas spotkania panowała miła, ciepła i przyjemna atmosfera. Na koniec zajęć wszyscy udaliśmy się do restauracji Mc Donalds na poczęstunek ufundowany przez Cuprum „Arena” Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę.
 
free ebay photo galleryeBayPhotoGallery.com
DOLNOŚLĄSKIE MISTRZOSTWA W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT W MARCINKOWICACH

W dniu 10 grudnia 2013r. reprezentantki naszego Ośrodka wzięły udział w Dolnośląskich Mistrzostwach w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt w Marcinkowicach koło Oławy. Był to pierwszy udział naszych dziewcząt w zawodach halowej piłki nożnej i w dodatku na tak wysokim szczeblu. Po ciężkiej i wyrównanej walce udało nam się zająć III miejsce. Nasz Ośrodek reprezentowały: - Natalia Szczepańska, Magdalena Smolczewska, Klaudia Szczupak, Iwona Popielak, Małgorzata Szczechowicz, Sylwia Fluder. Opiekun drużyny- Anna Szkirpan
 
allegro galerieGalerieAllegro.pl
MIKOŁAJKOWA SZANSA NA SUKCES

Mi-ko-ła-ju, za-pra-sza-my!!! – takim okrzykiem rozpoczęła się Mikołajkowa szansa na sukces, która odbyła się 9.12.2013 roku w naszym Ośrodku. Radości nie było końca, gdy w szkolnej auli pojawił się wreszcie tak bardzo wyczekiwany przez wszystkich święty Mikołaj. Uczniowie placówki nie od razu zostali obdarowani upominkami od zacnego gościa – najpierw udowodnili Mikołajowi, jak bardzo zasługują na upragnione podarki, śpiewając dla niego specjalnie przygotowane utwory. Każda z grup wychowawczych wystąpiła przed zgromadzoną publicznością w postaci kolegów i koleżanek, wychowawców, nauczycieli oraz, oczywiście, świętego Mikołaja, wykonując kolędę lub pastorałkę. Prawdziwą niespodzianką okazał się, zadedykowany naszemu gościowi, występ taneczny w wykonaniu szkolnego zespołu Zumba Team. Na zakończenie spotkania święty Mikołaj, zgodnie ze zwyczajem, rozdał uczniom prezenty, zapewniając, że za rok znowu zagości w naszej szkole. Organizator: Katarzyna Krajewska współorganizatorzy: Kamila Kaliska, Adriana Ilnicka
 
allegro galerieGalerieAllegro.pl
REALIZACJA PROJEKTU KULINARNEGO WE WSPÓŁPRACY Z BANKIEM ZACHODNIM WBK

W dniu 04.12.2013r. wolontariusze z Banku Zachodniego WBK I Oddział Lubin w składzie: Pan Dariusz Walasiak –Dyrektor Oddziału Banku Zachodniego WBK I Oddział Lubin oraz pracownicy w/w banku Pani Anna Widuch, Pani Marta Klejnowska z synem Oliwierem, Pan Henryk Kołodyński odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych. Wolontariusze przekazali pieniądze na zakup artykułów spożywczych po czym wspólnie z uczniami wykonali przepyszne ciasta i desery. Zajęcia kulinarne były niezwykłym przeżyciem zarówno dla wolontariuszy jak i dla uczniów. Zakończeniem bardzo owocnej i zespołowej pracy były finezyjne i wykwintne desery.
 
galerie allegroGalerieAllegro.pl
 
darmowe zdjęcia allegroGalerieAllegro.pl
 
Hosting galerii zdjęć na allegroGalerieAllegro.pl
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH „KAŻDY MA SWOJEGO ANIOŁA” 03.12.2013

W dniu 3 grudnia 2013 r. na Wzgórzu Zamkowym w Lubinie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych odbył się happening „Każdy ma swojego Anioła” . Po raz piąty organizatorem imprezy był Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych oraz Stowarzyszenie Pro Humanitatis działające przy Ośrodku. Honorowy patronat objął Starosta Powiatu Lubińskiego, patronat medialny – TV Wrocław i Radio Plus. Tegorocznym obchodom przyświecało hasło: „Każdy z nas jest Aniołem z jednym skrzydłem. Jeśli chcemy pofrunąć musimy mocno się objąć” Luciano Crescenzo. W uroczystości wzięli udział uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Szklarach Górnych, podopieczni warsztatów terapii zajęciowej „Jutrzenka” z Legnicy oraz dzieci i młodzież z lubińskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Impreza miała swój początek na terenach zielonych przy „Wzgórzu Zamkowym” gdzie odbył się pokaz „Tańca z ogniami” w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej Księstwa Legnicko- Brzeskiego z Zamku Grodziec. Następnie odbył się uroczysty przemarsz wszystkich uczestników z własnoręcznie wykonanymi Aniołami do Galerii Cuprum Arena, gdzie w części artystycznej można było podziwiać występ uczniów S O Sz W im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych , grupy tańca nowoczesnego Fuego z Centrum Kultury Muza w Lubinie a także wysłuchać koncertu zespołu muzycznego „Loka”. W czasie trwanie uroczystości na kiermaszu świątecznym można było podziwiać ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów Specjalnego Ośrodka w Szklarach Górnych. Zorganizowanie imprezy było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Polska Miedź oraz Galerii Cuprum Arena. Nadrzędnym celem imprezy była idea wieloaspektowej integracji osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym.
 
Galeria AllegroGalerieAllegro.pl
 
Galeria AllegroGalerieAllegro.pl
 
galeria allegroGalerieAllegro.pl
„Każdy ma swojego Anioła”- prezentacja aniołów przestrzennych w Szklarach Górnych

Ostatnie przygotowania przed głównymi obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych „Każdy ma swojego Anioła”- prezentacja aniołów przestrzennych w Szklarach Górnych Tegorocznym obchodom Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, organizowanych przez nasz Ośrodek, przyświeca hasło „Każdy z nas jest Aniołem z jednym skrzydłem. Jeśli chcemy pofrunąć, musimy mocno się objąć” Luciano De Crescenzo Wszystkie elementy organizowanego projektu – happening, koncert, warsztaty to wydarzenia o charakterze artystycznym, pozwalające na aktywność oraz ekspresję uczestników i publiczności. W naszym Ośrodku, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, odbyły się już warsztaty plastyczno- techniczne pn.: „Każdy ma swojego Anioła”. Na zajęciach rewalidacyjnych, plastycznych oraz zajęciach popołudniowych w grupach wychowawczych uczniowie z nauczycielami i wychowawcami wykonali wiele aniołów przestrzennych. Prace, które powstały świadczą o uzdolnieniach oraz dużej ekspresji plastycznej uczniów. Wykorzystano różnorodne materiały, m.in.: tkaniny, pióra, tekturę, styropian, peruki, ozdobny papier, itp. Anioły będą ważnym elementem organizowanego happeningu 3 grudnia ...” Weź Swoje Skrzydło i przeżyj razem z nami ten dzień”. Serdecznie zapraszamy.
 
Allegro - darmowe galerie zdjęćGalerieAllegro.pl
WIECZÓR WRÓŻB I MAGII – ANDRZEJKI

Środowy wieczór, 27.11.2013 roku, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szklarach Górnych przepełniony był czarami i magią. Wychowankowie naszego Ośrodka świętowali tradycyjne andrzejki. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy mogli dowiedzieć się, jakie imię będzie nosić ich druga połówka, przebijając igłą magiczne serce, mogli wyczytać swoją przyszłość z lanego wosku lub usłyszeć ją od wróżki z zaczarowaną kulą. Uczniowie mieli także okazję pobawić się na andrzejkowej dyskotece we wspólnym gronie wraz z grupą zaproszonych harcerzy z Zespołu Szkół Specjalnych w Lubinie, nad którymi opiekę sprawowali druhowie Aldona oraz Radek. organizator: Adriana Ilnicka współorganizatorzy: Honorata Jakubowska, Agnieszka Nowak, Sławomir Szkirpan
 
zdjęcia na allegroGalerieAllegro.pl
REGIONALNY KONKURS POLONISTYCZNY

W dniu 20 listopada 2013 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych odbył się Regionalny Konkurs Polonistyczny „Słownik – kopalnią wiedzy”. W konkursie udział wzięli reprezentanci szkół podstawowych, gimnazjów oraz zasadniczych szkół zawodowych: Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Legnicy, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wąsoszu, Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu oraz uczniowie naszego Ośrodka. W niezwykle wyrównanej rywalizacji, uczniowie naszego Ośrodka zajęli następujące lokaty: • w kategorii szkoła podstawowa - I miejsce – Hubert Piputa • w kategorii gimnazjum - II miejsce – Krzysztof Hudoba • w kategorii zasadnicza szkoła zawodowa - II miejsce – Igor Mikulski Serdecznie gratulujemy !!!
 
Darmowe galerie na aukcje AllegroGalerieAllegro.pl
SPOTKANIE Z DIETETYCZKĄW OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM

7.11.2013 roku w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie ze specjalistą do spraw żywienia – panią Agnieszką Sośnicką. W spotkaniu wzięli udział uczniowie gimnazjum oraz zasadniczej szkoły zawodowej. Wychowankowie dowiedzieli się, jak należy prawidłowo się odżywiać, które produkty są dla nas niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, a które wpływają negatywnie na nasze zdrowie, co to jest piramida żywienia, a także jakie są skutki nieprawidłowej diety, która może prowadzić do spustoszenia w naszym organizmie. organizator: Katarzyna Krajewska współorganizator: Elżbieta Rydlewska
 
darmowa galeria allegroGalerieAllegro.pl
DOLNOŚLĄSKIE MISTRZOSTWA W HALOWEJ PIŁCE NOWŻNEJ W OŁAWIE

W dniu 20.11.2013r. uczestniczyliśmy w Dolnośląskich Mistrzostwach w Halowej Piłce Nożnej w Oławie. W turnieju uczestniczyło dziewięć zespołów ze szkół i placówek kształcenia specjalnego. Trafiliśmy do grupy z zespołami Oławy i Kłodzka. W obu meczach uzyskaliśmy wynik bezbramkowy, mówiąc inaczej , nie przegraliśmy meczu. To niestety nie dało nam wyjścia z grupy, ostatecznie zajęliśmy w turnieju piąte miejsce. Biorąc pod uwagę wysoki poziom turnieju oraz to, że nasz drużyna była bardzo młoda, występ nasz należy zaliczyć do udanych. Chłopcy mieli okazję do doskonalenia swoich umiejętności oraz zdobyli nowe doświadczenia, które na pewno wykorzystają w przyszłości. Nasz Ośrodek reprezentowali: 1. Krzysztof Skuła 2. Franciszek Hnizdo 3. Tomasz Żądło 4. Marcin Grzankowski 5. Dominik Matysiak 6. Michał Żwir 7. Łukasz Klemenski Opiekun drużyny – E. Zieliński
 
galerie allegroGalerieAllegro.pl
KONKURSY MATEMATYCZNE W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH

Z początkiem października 2013 roku przeprowadzono w grupach wychowawczych cykl konkursów matematycznych, w których brali udział wychowankowie. Trudność zadań relatywizowana była do możliwości poszczególnych wychowanków. Konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, spośród których zostali wyłonieni zwycięzcy. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Szczepańska z grupy I, drugie należało do Igora Mikulskiego z grupy III, zaś trzecie zdobył wychowanek grupy VI Fabrycjusz Horniak. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz słodkie nagrody.
KONKURS NA HALLOWEENOWE PRZEBRANIE

Czarownice, wampiry, wilkołaki i inne strachy zagościły 31.10.2013 roku w Cuprum Arenie w Lubinie. Odbył się tam konkurs na halloweenowe przebranie. Nie zabrakło na nim reprezentantów naszego Ośrodka. Uczniowie: Nikola Szlasko, Martyna Koniewicz, Nikola Knakiewicz, Alicja Porębska, Dawid Maciejewski, Paweł Żwir, Adrian Juchimiuk, Norbert Turski, Maciej Grabowski zaprezentowali przed zgromadzoną publicznością swoje halloweenowe kreacje, zdobywając dzięki temu zaproszenia na darmową ucztę w McDonald’s.
 
Allegro.pl - hosting zdjęć na aukcjeGalerieAllegro.pl
WIECZÓR POŚWIĘCONY PAMIĘCI JANA PAWŁA II

30.10.2013 roku odbył się wieczór poświęcony pamięci naszego wielkiego rodaka – Jana Pawła II. Wychowankowie Ośrodka mieli okazję bliżej zapoznać się z sylwetką patrona naszej szkoły poprzez prezentację przygotowaną przez panią Kamilę Kaliską, w którą zaangażowali się także uczniowie: Paweł Pacak, Krzysztof Skuła, Igor Mikulski. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II – Barkę.
organizator: Kamila Kaliska współorganizatorzy: Małgorzata Czesacz, Sławomir Szkirpan
 
Darmowe galerie allegro.plGalerieAllegro.pl
XI DOLNOŚLĄSKIE MISTRZOSTWA W KRĘGLARSTWIE

W dniu 22.10.2013r uczniowie naszego Ośrodka: A. Skiba, F. Hnizdo, N. Szczepańska i S. Fluder wzięli udział w XI Dolnośląskich Mistrzostwach w Kręglarstwie, które odbyły się w Lubinie. W kategorii indywidualnej Sylwia Fluder zajęła I miejsce natomiast Franciszek Hnizdo IV miejsce. W kategorii drużynowej zajęliśmy II miejsce, co daje nam możliwość udziału w Mistrzostwach Polski.
Galerie allegro za darmoGalerieAllegro.pl
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 14.10.2013r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym szczególnym dniu gościliśmy u siebie księdza Mariana Gorącego - proboszcza tutejszej parafii oraz emerytowanych pracowników naszego Ośrodka. Jako pierwsza swoje słowo skierowała do wszystkich pani Dyrektor Agnieszka Król-Stępień, która wspomniała pracowników, których już z nami nie ma, a mieli duży wpływ na to jak nasz Ośrodek wygląda dziś. W dowód uznania oraz doceniając zaangażowanie w pracę na rzecz placówki pani Dyrektor wręczyła wszystkim pracownikom podziękowania. Następnie przyszedł czas na część artystyczną, i z tej okazji nasi wychowankowie z pomocą nauczycieli i wychowawców grup wychowawczych przygotowali występy, m.in. występ wokalny pod opieką p. Agnieszki Łomoć, występ wokalno-instrumentalny pod opieką p. Seweryna Bąka, występ taneczny pod opieką p. Agnieszki Gadulskiej i Anny Szkirpan. Wśród przygotowanych atrakcji nie zabrakło również występu p. Piotra Poręby, który tym razem zaprezentował nam krótkometrażowy film z udziałem naszych wychowanków. Film przedstawiał wywiady z nauczycielami Ośrodka na temat „wypalenia zawodowego” na wesoło. Uroczystości zakończył występ grupy wokalno-tanecznej Stowarzyszenia Romów z Polkowic pod opieką p. Jerzego Horniaka, dziadka jednego z naszych wychowanków.
galeria allegroGalerieAllegro.pl
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W dniu 3 października 2013 r. odbyły się indywidualne mistrzostwa Ośrodka w biegach przełajowych. Po zaciętej walce wyłoniliśmy mistrzów poszczególnych grup wiekowych. Dziewczynki młodsze: 1. Natalia Szczepańska 2. Nikola Szlasko 3. Patrycja Starzec Chłopcy młodsi: 1. Dominik Matysiak 2. Michał Żwir 3. Jakub Dietrich Dziewczynki starsze: 1. Klaudia Szczupak 2. Małgorzata Szczechowicz Chłopcy starsi: 1. Piotr Rakuzy 2. Marcin Grzankowski 3. Daniel Jasiak E. Zieliński
 
Darmowe galerie zdjęćGalerieAllegro.pl
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Środowe popołudnie, 2 października 2013 roku, upłynęło wychowankom naszego internatu pod znakiem dobrej zabawy i zdrowego współzawodnictwa - obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Coroczną uroczystość rozpoczęła prezentacja przez poszczególne grupy wychowawcze wyników swojej pracy, dotyczącej bohatera obchodzonego święta - ziemniaka. Zaprezentowano album kulinarny ziemniaczanych potraw, wymieniano inne nazwy tego warzywa, chwalono się ziemniaczanymi kukiełkami, a nawet deklamowano wiersze na cześć tej zacnej rośliny. W trakcie obchodów ochotnicy brali udział w konkursach i zawodach, np. w przeciąganiu liny lub w rzucie ziemniakiem do wyznaczonego celu. Nie obyło się również bez smakowania kiełbasek z ogniska, nie zabrakło także pieczonych ziemniaków.
organizator: Seweryn Bąk
współorganizatorzy: Kamila Kaliska, Adriana Ilnicka, Małgorzata Czesacz, Izabela Dorużyńska
galeria allegroGalerieAllegro.pl
DZIEŃ CHŁOPCA W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH

Z jednodniowym „poślizgiem” spowodowanym oczekiwaniem na powrót grupy chłopców z turnusu rehabilitacyjnego
w Rabce, w grupach wychowawczych odbyła się impreza z okazji Dnia Chłopca. Zainaugurowała ją grupa dziewcząt z układem tanecznym w rytm melodii zagrzewającej do tańca. Następnie pięciu młodych panów stanęło w szranki o tytuł „Chłopca na medal”. Zadania wcale nie były łatwe. Napocili się mocno podczas przyszywania guzików i przy opisach ulubionych potraw, ale z innymi zadaniami radzili sobie całkiem dobrze. Szanowne jury pod przewodnictwem Pani Mirki zdecydowało, że „Chłopcem na medal” został Igor z najstarszej grupy chłopców. Zgarnął nie tylko medal, ale również pokaźną ilość słodyczy. A potem już bawili
się wszyscy podjadając słodycze zafundowane przez Radę Rodziców. Było wesoło, tanecznie i słodko. Szkoda, że następny Dzień Chłopca będzie dopiero za rok!
allegro galerieGalerieAllegro.pl
DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI W C.K. „MUZA” W LUBINIE

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w dniach 26-27 września wzięli udział w Festiwalu Nauki organizowanym w CK "Muza" w Lubinie. Przedmiotem dociekań, badań naukowych były zjawiska fizyczne, których istotę nasi podopieczni mogli zgłębiać i obserwować w ramach doświadczeń laboratoryjnych. Pracownicy naukowi wykorzystując właściwości żywiołów: powietrza, ognia, angażowali młodzież do asystowania przy czynnościach laboratoryjnych, dzięki którym można było zaobserwować prawidłowości przyrody. Nadto dodatkową atrakcją był mini wykład na temat zwierząt egzotycznych, który zakończył się wystawą gadów, owadów. Uczestnicy Festiwalu chwalili sobie nade wszystko interaktywny wymiar całości przedsięwzięcia, dzięki czemu została rozbudzona w nich ciekawość, tajemniczość otaczającego nas świata.
 
darmowe zdjęcia allegroGalerieAllegro.pl
TURNUS REHABILITACYJNY W RABCE-ZDROJU

W dniach od 20 września 2013 roku do 30 września 2013 roku grupa uczniów naszego Ośrodka uczestniczyła w turnusie rehabilitacyjnym w Rabce-Zdroju. Wychowankowie z wielką chęcią korzystali z codziennych zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych: z inhalacji solnych, lampy Bioptron, różnego rodzaju masaży. Wyjazd ten obfitował także w atrakcje, w trakcie których uczniowie mogli odkrywać w sobie nowe pasje - stawali się artystami malującymi na szkle, tworzyli lalki, lepili garnki z gliny. Turnusowe wieczory umilały uczestnikom spacery po Rabce-Zdroju, podczas których można było podziwiać tamtejszą fontannę podświetloną kolorowymi światłami, a także dyskoteki lub spotkania przy grillu, dające możliwość na wspólną zabawę i dobry nastrój. Nie sposób pominąć tak ważnej rzeczy, jaką jest zajęcie przez naszą uczennicę, Martynę Klemenską, I miejsca w konkursie plastycznym zorganizowanym na festynie "Bliżej siebie" przez Fundację Chatki we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Rabce-Zdroju. Dziewczynkę nagrodzono gromkimi brawami oraz płytą z pięknymi bajkami. Po dziesięciu dniach wychowankowie wraz z opiekunami powrócili do szkoły, przywożąc ze sobą własnoręcznie wykonane prace, niezapomniane wspomnienia i dużo dobrego humoru.
 
darmowe galerieGalerieAllegro.pl
XI Legnicka Paraolimpiada Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy
W dniach 18-19 września 2013r. czworo naszych wychowanków wzięło udział w XI edycji Legnickiej Paraolimpiady Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy połączonej z imprezą plenerową „Pożegnanie lata 2013”. W pierwszym dniu imprezy odbyły się zawody pływackie. Nasi uczniowie dzielnie walczyli i staneli na podium. W swoich grupach wiekowych zajęli: Sylwia Fluder – I miejsce na 25 m stylem grzbietowym - II miejsce na 25 m stylem dowolnym Krzysztof Skuła – II miejsce na 25 m stylem dowolnym Łukasz Klemenski – I miejsce na 25 m stylem dowolnym Michał Żwir - I miejsce na 25 m stylem grzbietowym - II miejsce na 25 m stylem dowolnym W drugim dniu Paraolimpiady rywalizacja sportowa odbywała się na stadionie sportowym „Miedzi Legnica”. Każdy z uczestników mógł wziąć udział tylko w jednej konkurencji. Oto wyniki: Sylwia Fluder – I miejsce w kręglach Krzysztof Skuła – I miejsce w rzucie piłką lekarską Łukasz Klemenski – III miejsce w biegu przełajowym Michał Żwir - I miejsce w biegu przełajowym Opiekun drużyny – E. Zieliński
 
darmowe zdjęcia allegroGalerieAllegro.pl
SPRZĄTANIE ŚWIATA

19 września 2013 roku Szklary Górne zalśniły czystością, a przyroda wreszcie odetchnęła z ulgą. To zasługa naszych wychowanków, którzy aktywnie i sumiennie wraz ze swoimi opiekunami włączyli się w akcję Sprzątania Świata pod tegorocznym hasłem "Odkrywamy czystą Polskę". Uczniowie, uzbrojeni w rękawiczki i worki, dzielnie stawiali czoła wszelkim śmieciom, znalezionym na swojej drodze. Plac pod Ośrodkiem Zdrowia w Szklarach Górnych szybko zapełnił się workami wypchanymi
po brzegi różnego rodzaju odpadami, których ludzie pozbywali się, zanieczyszczając naszą planetę.
organizator: Renata Hoffman współorganizatorzy: Małgorzata Kozieja, Iwona Krzyżanowska-Fuławka, Adriana Ilnicka
allegro galerieGalerieAllegro.pl

 
BEZPIECZNIE NA DRODZE

W dniach 5 i 6 września dwie klasy z naszego ośrodka: I – III SP pod opieką p. Justyny Wojciechowskiej oraz IV – VI SP pod opieką p. Magdaleny Pałasz wzięły udział w zajęciach profilaktyczno – edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zorganizowanych przez lubińskich policjantów w galerii Cuprum Arena. Podczas akcji przeprowadzono zajęcia teoretyczne i praktyczne dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu lubińskiego, obejmujące naukę przepisów ruchu drogowego, podstawowe zasady zachowania na drodze, bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu w praktyce. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najwięcej emocji jednak dostarczyło praktyczne szkolenie umiejętności jazdy rowerami w miasteczku ruchu drogowego. Nawet najmłodsi uczniowie próbowali swoich sił pokonując przygotowaną trasę. Za swój wysiłek i umiejętności otrzymali upominki w postaci światełek i opasek odblaskowych. 

darmowe zdjęcia allegroGalerieAllegro.pl
PIERWSZY DZWONEK
Dnia 2 września 2013 roku uroczystą akademią rozpoczęto nowy rok szkolny w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych. Po dwóch miesiącach wakacji na szkolnym korytarzu znów zrobiło się głośno i radośnie. Wszystkich uczniów ciepło powitała Pani Agnieszka Król – Stępień, Dyrektor Ośrodka: „Życzę Wam, drodzy uczniowie, aby chwile spędzone w szkole były chwilami radości, zawierania nowych przyjaźni, rozwijania pasji, ale przede wszystkim czasem wytrwałej nauki, która zaprocentuje w przyszłości”. Z kolei samych dobrych ocen w dzienniku życzył wychowankom starosta lubiński, Pan Adam Myrda i na osłodę pierwszego dnia szkoły obdarował ich koszem słodyczy.
Galerie zdjęć na aukcjeGalerieAllegro.pl

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Serdecznie zapraszamy na akademię z okazji rozpoczęcia Roku Szkolnego, która odbędzie się o godz. 10.00 w siedzibie naszej placówki. O godz. 12.00 planowany jest udział we Mszy św.


WARSZTATY DECOUPAGE

Warsztaty odbyły się w dniu 21 czerwca 2013r. W warsztatch wzięli udział nauczyciele, pracownicy Ośrodka oraz mieszkańcy Szklar Górnych. Podczas spotkania uczestnicy zapoznali się z podstawowymi technikami decoupage.


Czytaj dalej...

Biwak w Wygnańczycach

W dniach 18.06 – 20.06.2013r. jedenaścioro naszych wychowanków przebywało na biwaku w bazie obozowej ZHP Lubin w Wygnańczycach. Biwak był okazją do propagowania aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.


Czytaj dalej...

GALERION 2013

W dniu 19 czerwca 2013r. Uczniowie Magdalena Smolczewska, Hubert Piputa i Daniej Bejster uczestniczyli w drugim etapie II Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych – Galerion 2013, który odbył się w Górze.


Czytaj dalej...

DZIEŃ SPORTU

W dniu 17.06.2013 r. w Ośrodku odbył się Dzień Sportu pod hasłem „Bezpieczeństwo na 6-tkę”. W organizacji pomogli na wolontariusze z Gimnazjum nr 5 w Lubinie wraz z opiekunem. Swoją obecnością zaszczyciły nas również Panie Policjantki, które przypomniały nam o bezpieczeństwie w wakacje oraz pomogły przeprowadzić egzamin na Kartę Rowerową.


Czytaj dalej...

PODSUMOWANIE IV REGIONALNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO PT; „ MÓJ MAGICZNY DOM.”

Dnia 06.06.2013r. odbyło się podsumowanie IV Regionalnego Konkursu Plastycznego. W konkursie brały udział Placówki, Ośrodki i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Naszym regionie.


Czytaj dalej...

W dniu 5 czerwca 2013r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych odbył się po raz drugi Regionalny Konkurs Wokalny „Piosenki ze Szkolnej Ławy”.


Czytaj dalej...

 

MAM TELENT

W dniu 05.06.2013r. w auli naszego Ośrodka odbył się konkurs zorganizowany przez wychowawców grup wychowawczych pt. „Mam Talent”, w którym dzieci i młodzież mogła zaprezentować swoje talenty.


Czytaj dalej...

 

DZIEŃ DZIECKA

W dniu 1 czerwca czworo naszych wychowanków uczestniczyło w obchodach Dnia Dziecka w Legnicy. Głównym organizatorem imprezy było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddziału Okręgu w Legnicy. Uroczyste obchody rozpoczęły się w Zamku Piastowskim, następnie przenieśliśmy się do Galerii Piastów. Ze względu na ciągle padający deszcz nie odbył się planowany plener plastyczny. Jednak i tak dzieci miały wiele atrakcji i radości w dniu swojego święta.


Obejrzyj zdjęcia...

PARAOLIMPIADA

W dniu 28.05.2013r. nasi uczniowie wzięli udział w Paraolimpiadzie Lubin 2013 zorganizowanej przez Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie.


Czytaj dalej...
XIII Dolnośląski Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych

W dniu 28.05.2013r. młodzież naszego Ośrodka uczestniczyła w XIII Dolnośląskim Mityngu Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych w Kamiennej Górze.


Czytaj dalej...

III FESTIWAL EKSPRESJI DZIECIĘCEJ W GŁOGOWIE

W dniu 24.05.2013r. nasi uczniowie reprezentowali szkołę podczas III Festiwalu Ekspresji Dziecięcej w Głogowie, prezentując swoje umiejętności wokalne.
Czytaj dalej...
VIII Powiatowe Biegi Integracyjne

W dniu 17.05.2013r. mŁodzież naszego Ośrodka uczestniczyła w VIII Powiatowych Biegach Integracyjnych im. Jana Pawła II w Ścinawie. Przy bardzo ładnej pogodzie i w sympatycznej atmosferze uczniowie nasi bardzo dzielnie walczyli i wszyscy stanęli na podium.


Czytaj dalej...
„Słownik – kopalnią wiedzy”


Dnia 17 maja 2013 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych odbył się Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Słownik – kopalnią wiedzy”.


Czytaj dalej...

LETNIE IGRZYSKA SZKÓŁ SPECJALNYCH W LEKKIEJ ATLETYCE

W zawodach uczestniczyła młodzież z dwunastu placówek szkolnictwa specjalnego naszego województwa. Nasi uczniowie walczyli bardzo dzielnie.


Czytaj dalej...
KONFERENCJA PEDAGOGÓW

W dniu 23 maja już po raz jedenasty odbyła się Powiatowa Konferencja Pedagogów z cyklu ,,Wspomaganie rozwoju dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w procesie kształcenia i wychowania” .Temat tegorocznej konferencji oscyluje wokół tematu wykorzystywania efektywnych metod i zasad wychowawczych, wzbogacających proces współczesnego wychowania dzieci i młodzieży. Uczestnikami konferencji byli dyrektorzy szkół, pedagodzy ze szkół powiatu lubińskiego i polkowickiego, nauczyciele oraz rodzice uczniów.

. Czytaj dalej...

.
ŚWIĘTO SZKOŁY

„Święto Szkoły- Dniem Radości”- tak brzmiało hasło trzeciej rocznicy nadania imienia naszemu Ośrodkowi. Uroczystość Święta Szkoły odbyła się 15 maja 2013 roku w siedzibie Ośrodka. Swą obecnością w tym dniu zaszczycili nas przedstawiciele władz powiatowych, dyrektorzy szkół, przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych, sponsorzy oraz rodzice uczniów. Dyrektor Ośrodka- p. Agnieszka Król –Stępień złożyła serdeczne podziękowania tym, którzy sposób szczególny przyczynili się do realizacji wielu przedsięwzięć (miedzy innymi zakup szklarni dla uczniów klas ogrodniczych, remont i wyposażenie sali muzycznej, zakup tablicy interaktywnej). . Czytaj dalej...

.

 
VIII Biegi Integracyjne

W dniu 17.05.2013r. młodzież naszego Ośrodka uczestniczyła w VIII Powiatowych Biegach Integracyjnych im. Jana Pawła II w Ścinawie. Przy bardzo ładnej pogodzie i w sympatycznej atmosferze uczniowie nasi bardzo dzielnie walczyli i wszyscy stanęli na podium.

Czytaj dalej...

DZIEŃ ZIEMI

W dniu 24 kwietnia 2013 roku uroczyście obchodziliśmy DZIEŃ ZIEMI, pod hasłem „Elektroodpady – proste zasady”. Impreza miała charakter ekologicznych warsztatów plenerowych, podczas których uczniowie wszystkich etapów edukacyjnych w twórczy sposób wykonywalni różne zadania. Młodsi uczniowie wypełniali karty pracy oraz kolorowanki, natomiast starsi uczniowie wykonywali z różnych ekologicznych materiałów, makiety o elektroodpadach, uczyli się także wierszy ekologicznych. Po twórczej pracy rozpoczęliśmy akcję zbiórki śmieci w naszej okolicy.Czytaj dalej...


DOLNOŚLĄSKIE MISTRZOSTWA W TENISA

W dniu 09.04.2013r. uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w Dolnośląskich Mistrzostwach Tenisa Stołowego w Dobroszycach. Czytaj dalej...

 
Zaświeć się na niebiesko

2 kwietnia kolor niebieski da osobom z autyzmem i ich rodzinom nadzieję na lepsze życie. Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia. Fundacja SYNAPSIS, wraz z innymi organizacjami działającymi na rzecz osób z autyzmem w Polsce, będzie celebrowała to święto, włączając się w globalną akcję „Zaświeć się na niebiesko“. W tym dniu symbolem solidarności z osobami z autyzmem będzie kolor niebieski.

Czytaj dalej...

 
Za„Wielkanocne zabawy”- integracyjne spotkanie w Cuprum Arena w Lubinie

Po raz kolejny, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych przy wsparciu Galerii Cuprum Arena w Lubinie, zorganizował Regionalne Warsztaty Plastyczne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną.. .
Czytaj dalej...

DRZWI OTWARTE
*kliknij, by powiększyć obraz

22 marzecKonkurs Palmy Wielkanocnej

Konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną został rozstrzygnięty w dniu 22.03.2013 roku. Wszystkie wykonane palmy zasługiwały na nagrodę. Uczniowie i klasy które otrzymały nagrodę:
Klaudia Szczupak; Sylwia Fluder; Daniel Bejster; Kamil Szczepański; Patryk Bordziak ;Nikola Knakiewicz
Klasy: I Ga; IV- VI SP; I- IIPP; I- IIISPu;
B. Blicharska21 marzecDzień Wiosny

Dnia 21 marca br. tradycyjnie jak co roku, wychowankowie naszego Ośrodka przywitali wiosnę. Obchody Pierwszego Dnia Wiosny rozpoczął konkurs na najpiękniejszą Marzannę z przyznaniem nagród. Imprezie towarzyszyły rozgrywki sportowe prowadzone przez wychowawców internatu oraz zabawy ruchowe z pokazywaniem zorganizowane przez harcerzy z Lubina. Młodsze dzieci wykonywały również prace plastyczne o tematyce wiosennej. Po zakończeniu rozgrywek sportowych i zabaw nastąpiło oficjalne pożegnanie zimy i przywitanie wiosny poprzez wrzucenie kukieł do wora na znak odejścia mroźnej pory roku. Finalną częścią spotkania był słodki poczęstunek.21 marzecTurniej Unihokeja

W dniu 19 marca 2013r. nasi wychowankowie wzięli udział w III Regionalnym Turnieju Unihokeja, którego organizatorem był Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. W turnieju uczestniczyły ośrodki szkolno-wychowawcze z Jawora, Złotoryi, Legnicy, Głogowa, Lubina i Szklar Górnych. Nasi uczniowie po ciężkiej i wyrównanej grze wywalczyli III miejsce. Reprezentantami naszego Ośrodka byli: - Adam Skiba, - Dominik Matysiak, - Marcin Grzankowski, - Patryk Kochman, - Krzysztof Skuła, -Franciszek Hnizdo
Opiekun drużyny Anna Szkirpan12 marzec
Cała Polska czyta dzieciom.

Dnia 12 marca 2013 roku odbyło się spotkanie w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom."


Czytaj dalej...

8 marzec
Dzień Kobiet

Dnia 8 marca w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych odbyła się uroczysta Akademia z Okazji Dnia Kobiet.Czytaj dalej...

3 - 6 marzecRekolekcje Wielkopostne.

Od dnia 3 do 6 marca odbyły się rekolekcje wielkopostne parafii pod wezwaniem Świętego Piotra i Pawła w Szklarach Górnych. Nauki rekolekcyjne odbywały się przez dwa dni w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Szklarach Górnych im. Przyjaciół Dzieci, które prowadził ksiądz rekolekcjonista Waldemar Kapusta. W ostatnim dniu rekolekcji byliśmy w Kościele. Nasi uczniowie licznie przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania oraz uczestniczyli we Mszy Świętej.26 luty
XVI Regionalny Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 26.02.2013r. w Cuprum Arena w Lubinie odbył się XVI Regionalny Turniej Tenisa Stołowego – Szklary Górne 2013, pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Lubińskiego.Czytaj dalej...
22 luty


Targi pracy

22 lutego 2013 roku w ramach realizacji projektu „ Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku” II uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli po raz kolejny w Targach Pracy w Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Uczniowie klas zawodowych przygotowali ciekawe prace, które zaprezentowano podczas wystawy. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających.

20 luty
Podsumowanie projektu BiznesKlasa Unicef

Od listopada 2012 roku do lutego 2013 roku uczniowie szkoły gimnazjalnej i zasadniczej szkoły zawodowej Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych uczestniczyli w projekcie BiznesKlasa Unicef.
Czytaj dalej...
20 luty
"DZIEŃ ZDROWIA"

Dnia 20.02.2013r w godz. od 15:30 do 17:30 odbyła się ogólnoszkolna impreza promująca zdrowy styl życia pod hasłem: „Dzień Zdrowia”. Celem głównym imprezy było promowanie zdrowego stylu życia wśród uczniów Ośrodka.Czytaj dalej...

12 luty
"Bal Karnawałowy 2013"

Uczniowie SOSW im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych obchodziły we wtorek, 12 lutego, dwa święta. Pierwsze to bal karnawałowy, a drugie to „Walentynki”.

Czytaj dalej...

20 grudnia


Wigilia w Ośrodku.

W dniu 20.12.2012 roku w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem księdza proboszcza Mariana Gorącego oraz dyrektor departamentu Edukacji i Spraw Społecznych przy Starostwie Powiatowym w Lubinie Danuty Wantuły, a także przedstawicieli rady rodziców, dyrektorów szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych, fundatorów, przedstawicieli firm, którzy wspierają placówkę w realizacji projektów edukacyjnych. Swoją obecnością zaszczycili nas także: Jacek Homera – naczelnik PKO BP w Lubinie i Dariusz Walasiak – dyrektor Kredyt Banku w Legnicy. Podczas uroczystości wigilijnej uczniowie ośrodka przedstawili inscenizację jasełek. Zgodnie z tradycją przełamano się opłatkiem, składając sobie świąteczne życzenia. Wspólne kolędowanie wprawiło społeczność ośrodka oraz zaproszonych gości w miłą, serdeczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia.19 grudnia


ROK 2012 ROKIEM JANUSZA KORCZAKA- PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ

W dniu 19 grudnia 2012r. w ramach obchodu Roku Janusza Korczaka odbyła się impreza podsumowująca działania podejmowane przez uczniów i nauczycieli. Podczas spotkania każda klasa prezentowała swoje osiągnięcia, wytwory prac w postaci albumów, plakatów, prezentacji multimedialnych. Na podsumowanie spotkania przedstawiciele poszczególnych klas wzięli udział w konkursie wiedzy o życiu i działalności Janusza Korczaka. Po zaciętej rywalizacji laureatem konkursu została uczennica klasy III ZSZ - Halina Nowakowska.17 grudnia


HEJ KOLĘDA, KOLĘDA!

W dniu 17 grudnia 2012r. odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wzięło w nim udział 17 uczniów naszej szkoły. Występy wokalne uczestników oceniało jury, które zadecydowało o przyznaniu trzech pierwszych miejsc. Otrzymali je następujący uczniowie: – Magdalena Smolczewska, – Hubert Piputa, – Grzegorz Czarnota. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.11 GRUDZIEŃ

Śpiewali, tańczyli, malowali... Przegląd Działalności Artystycznej Osób Niepełnosprawnych

Dnia 11 grudnia 2012 roku nasi uczniowie reprezentowali szkołę podczas Przeglądu Działalności Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Tęczowe Mosty, który odbył się w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności w trzech kategoriach: - prezentacja piosenki – Magdalena Smolczewska, - prezentacja plastyczna – Fatima Kozłowska, Patryk Bordziak, Adam Skiba - prezentacja taneczna – Klaudia Szczupak, Małgorzata Szczechowicz, Sylwia Fluder. Wszystkie występy zostały bardzo ciepło przyjęte przez jury, jak również przez zgromadzoną publiczność. Uczniowie otrzymali słodkie upominki, dyplom oraz nagrodę rzeczową.

11 GRUDZIEŃ

VI Regionalne Warsztaty Plastyczne

W dniu 11.12.2012r. w Cuprum Arena w Lubinie odbyły się VI Regionalne Warsztaty Plastyczne pt; „ Bożonarodzeniowe ozdoby”. Celem spotkania była integracja dzieci z dysfunkcją intelektualną w regionie, rozwijanie u uczniów umiejętności plastycznych oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej i kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.
Czytaj dalej...
8 GRUDZIEŃ

IX Ogólnopolskie Mistrzostwa w Kręglarstwie

W dniu 08.12.2012r nasi uczniowie wzięli udział w IX Ogólnopolskich Mistrzostwach w Kręglarstwie, które odbyły się w Lubinie.Czytaj dalej...
30 listopad
„Słuchajmy się serca, odkryjmy swą moc ...”

Już po raz czwarty, organizatorem obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych jest Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych.

Czytaj dalej...8 listopad
CYFRYZACJA TELEWIZJI NAZIEMNEJ

W dniu 8 listopada odbyła się prezentacja w naszym Ośrodku na temat cyfryzacji telewizji naziemnej. Ogromne znaczenie w dotarciu z informacją o procesie cyfryzacji telewizji naziemnej do znacznej części społeczeństwa mają placówki oświatowe. W związku z tym uczniom naszego Ośrodka zostały przekazane niezbędne informacje nie tylko dotyczące wiedzy o cyfryzacji, ale także zostali zachęceni do pomocy innym (rodzinie, sąsiadom) w tym procesie. Informacje o cyfryzacji zostały również przekazane na zajęciach.17 paźdzernik
SZKOLNE BIEGI PRZEŁAJOWE

W dniu 17 paźdzernika 2012r. odbyły się Mistrzostwa Ośrodka w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Biegi odbywały się w trzech kategoriach: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa z podziałem na dziewczynki i chłopców.Czytaj dalej...

12 październik
Z MYŚLĄ O WSZYSTKICH PRACOWNIKACH OŚRODKA – DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 12 października 2012r. w naszym Ośrodku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych gości byli m. in. p. Krystian Kosztyła – Przewodniczący Rady Powiatu Lubińskiego, p. Zbigniew Łamiński – Główny Specjalista Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych Powiatu Lubińskiego oraz p. Beata Lewicka - Przewodnicząca Rady Rodziców.Czytaj dalej...
11 październikaGALERION 2012.

W dniu 11 października 2012r. grupa taneczna z naszego Ośrodka w składzie K. Szczupak, M. Szczechowicz i S. Fluder pod kierunkiem p. Agnieszki Gadulskiej uczestniczyła w drugim etapie I Dolnośląskiego Przeglądu Sztuki bez Barier – GALERION 2012, który odbył się w Głogowie. Uczennice miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych przed licznie zgromadzoną publicznością, która gorącymi brawami nagrodziła występ młodych tancerek.21-22 WRZEŚNIA
„Mała pasja, często staje się początkiem drogi do spełnienia marzeń”. Obudź swoje pasje, czekamy na Ciebie….

W dniach 21-22 września 2012r. na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Przyjaciół Dzieci w Szklarach Górnych odbyły się Integracyjne Warsztaty Ceramiczne „Ceramiczne Impresje 2012”. Organizatorami warsztatów był Ośrodek i działające przy placówce Stowarzyszenie Pro- Humanitatis.


Czytaj dalej...
13 WRZEŚNIA
Sportowy Dzień Radości.
W dniu 13.09.2012r, uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w Sportowym Dniu Radości. Impreza odbywała się na terenach zielonych Domu Uzdrowienia Chorych w Głogowie, jej organizatorem byli Cisi Pracownicy Krzyża Impreza ta adresowana była do niepełnosprawnych uczniów Szkół i podopiecznych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych do 14 roku życia. Jej celem było stworzenie osobom niepełnosprawnym okazji do zabawy sportowej. Zabawa dostarczyła uczestnikom wielu pozytywnych emocji a także motywacji do większej aktywności sportowo-ruchowej. Każdy uczestnik otrzymał medal uczestnictwa oraz upominek. Opracował: opiekun – E. Zieliński
12 WRZEŚNIA

 
Wybory Samorządu Uczniowskiego

Dnia 12 września 2012r odbyły się w naszym Ośrodku Wybory do Samorządu Uczniowskiego. Spośród 12 kandydatów wyłoniono przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.